COMPETITION VIDEOS

Please make a note of the ‘CODES’ below for your required videos.

 


ORDERING INSTRUCTIONS:

Once you have the CODES for both Saturday & Sundays entries,
email: info@danceshoot.co.uk
Subject Heading “COASTAL”

Include the VIDEO CODES
AND the main competitors full name (for security) in the email.

AFTER YOUR VIDEOS ARE READY
(within 48 hours)
YOU WILL RECEIVE DETAILS FOR MAKING AN ONLINE PAYMENT
You will then receive a link to an online folder where you can download your videos.

These pages will remain online for 14 days from the competition, after which, all videos will be deleted for safety reasons.

(If you think there are any errors in the listings please just let me know)

SATURDAY

8:30AM B NOVICE MODERN

A1-WILSON

A3-YEATES

A4-BERRY

A5-GARNETT

A6-BERRY

A7-WALMESLEY

A8-CZARNOTA

A9-KIRKWOOD

A10-PRESTON

A11-GIBSON

A12-BRADY

A13-BRADLEY

A14-FOY

9:00AM A LYRICAL

BN1-HANNAN

BN2-ASHCROFT

BN3-WILDING

BN4-LAMB

BN5-WEBB

BN7-CZA

BN6-FLINDERS

BO1-BONELL

BO2-PARKER

BO3-NOLAN

BO4-YEATES

9:30 D MODERN

CN1-DARWEN

CN2-CARLYLE

CN3-FOY

CN4-DEFTY

CO1-MAIDEN

CO2-KIRSZANEK

CO3-BURNS

CO4-BAMBER

CO5-COATES

CO6-GARSIDE

CO7-MALCOM

9:50AM B SONG & DANCE

DN1-GARNETT

DO1-KIRKWOOD

DO2-WILSON

DO3-KNOWLES

DO4-HULLAH

DO5-GIBSON

DO6-CZARNOTA

DO7-MILLER

DO8-DZWEITK

DO9-BRADY

DO10-WILDING

DO11-YEATES

10:20AM BABY & A TAP

EB1-WINDER

EO1-TALLENTIRE

10:25AM C GREEK

FN1-BELL

FN2-TATHAM

FO1-PARKER

FO2-HARDWICK

FO3-PEARCE

FO4-ELLWOOD

FO5-ROBERTS

10:35AM D TAP

GN1-CARLYLE

GO1-BURNS

GO2-KIRSZANEK

GO3-MAIDEN

GO4-MALCOLM

10:45AM INTER IMPROVISATION

H1-BELL

H2-SATTERTHWT

H4-LONG

H5-KEOGH

H6-KIRSZANEK

H7-PARKER

H8-FOY

H9-GARNETT

H10-ELLWOOD

H11-BROOMHEAD

H12-BUCKLEY

H13-WRIGHT

H14-GARSIDE

H15-MILLS

H16-PRESTON

H17-YEATES

H18-ROBERTS

H19-CARLYLE

H20-TATHAM

H21-PEARCE

H23-WALMESLEY

11:30AM BABY LYRICAL & CONTEMPORARY

IL1-BERRY

IL2-DRAKE

IL3-RAYSON

IL4-WILDING

IL5-BHEGANI

IL6-TOMLINSON

IC1-WILLACY

11:40AM D BALLET

J1-MALCOLM

J2-GARSIDE

J3-BURNS

J4-MAIDEN

J5-COATES

J6-MILLS

11:50AM SR CLASSICAL DUETS

K1-DARWEN*

11:55AM BABY & A COMRCL/STREET

LB1-BERRY

LB2-WILLACY

LN1-HANNAN

LO1-BONELL

LO2-YEATES

12:05 BABY BALLET

M1-ROBERTS

M2-SUNTER

M3-BAGULEY

M4-FRYER

M5-HURST

M6-TOMLINSON

M7-RAYSON

M8-WHITEHEAD

M9THRELFALL

M10-LEEMING

12:20PM E TAP

N2-RICHARDS

N3-PAYNE

N5-WHITE

N1-JOHNS

N2-MILBURN

12:30 D LYRICAL

ON1-FOY

ON2-DARWEN

ON3-CRANE

OO1-DEFTY

OO2-BURNS

OO3-BAMBER

OO4-COATES

OO5-GARSIDE

OO6-MAIDEN

12:45 A ACRO

PN1-MOORE

PN2-FLINDERS

PN4-HATTON

PN5-LEES

PN3-CZARNOTA

PO1-PARKER

PO2-YEATES

12:55 BABY MODERN

Q1-THRELFAL

Q2-FRYER

Q3-WILLACY

Q4-BERRY

Q6-ALLEN

Q7-TOMLINSON

Q8-BAGULEY

Q9-RAYSON

Q10-HILL

Q11-KNOWLES

Q12-SYCAMORE

Q13-CORCORAN

Q14-SUNTER

Q15-WINDER

2:00 D&E COMMMERCIAL/STREET

REO1-HUGHES

REO2-RICHARDS

RDN1-DEMPSY

RDN2-GARSIDE

RDO1-DEFTY

RDO2-KIRSZANEK

RDO3-DARWEN

2:20PM BABY DUETS

SCA1-RAYSON

SCL1-DRAKE

2:30 C TAP

TN1-BUCKLEY

TN2-BULLEN

TO2-HILL

TO3-PARKER

TO4-ELLWOOD

TO5-BLINKHORN

2:45 E MODERN

UN1-HUGHES

UO1-SISSON

UO2-MILBURN

UO3-GILBY

UO4-JOHNSON

UO5-CARTER

UO6-COOPER

UO7-JACKS

UO8-EDWARDS

UO9-CLANCY

UO12-WHITE

UO13-RICHARDS

UO14-JESS

3:15 D SONG & DANCE

VN1-DEMPSY

VO1-GARSIDE

VO2-MAIDEN

VO3-KIRSZANEK

VO4-MALCOLM*

3:25 E GREEK

WN1-JOHNS

WO1-SISSON

3:30 BABY IMPROV

-3&4 YEARS-

XA1-BERESFORD

XA2-HWILDING

XA3-WHITE

XA4-THRELFALL

XA7-WINDER

XA8-BERRY

XA9-WEBB

XA10-AWILDING

-5&6 YEARS-

XB1-ALLEN

XB2-TOMLINSON

XB4-WHITEHEAD

XB5-SUNTER

XB6-BHEGANI

XB7-BAGULEY

XB8-CWILDING

XB9-HILL

XB10-FRYER

XB11-KNOWLES

XB12-WILLACY

XB13-CORCORAN

XB14-RAYSON

XB15-DRAKE

4:10 INTER OWN CHOREO

Y1-MILLS

Y2-KNOWLES

4:15 A BALLET

ZN1-HANNAN

ZN2-VITTERY

ZN3-FARNHILL

ZN5-IRELAND

ZN6-GARNET

ZO1-BURNS

ZO2-PARKER

ZO3-WEBB

ZO4-NOLAN

ZO5-TALLETIRE

4:40 BABY ACRO

AA1-SYCAMORE

4:45 E CHARACTER

BB1-RICHARDS

BB2-COOPER

BB3-CLANCY

BB4-JOHNSON

5:00 C BALLET

CCN1-KEOGH

CCN2-SISSON

CCO1-PARKER

CC02-HARDWICK

CCO3-WRIGHT

CCO4-BLINKHORN

CCO5-DICKINSON

CCO6-ELLWOOD

CCO7-HARRIS

CCO8-PEARCE

CCO9-TATHAM

5:40 BABY GROUPS & JUNIOR GROUPS

DDB1-BATHING

DDJ1-SHOWERS

DDJ2-60

6:00 INTER CABARET TRIO

EE1-MCKENZIE

EE2-SELVEY

6:05 A SONG & DANCE*

FFN1-HANNAN

FFN2-VITTERY

FFO1-WEBB

FFO2-TALLENTINE

FFO3-COULTER

6:15 B GREEK

GGN1-FORREST

GGN2-KIRKWOOD

GGO1-KNOWLES

GGO2-OBERTELLI

6:25 C MODERN

HHN1-FALK

HH1-ELLWOOD

HH2-HEANEY

HH3-TATHAM

HH4-PEARCE

HH5-DICKINSON

HH6-BULLEN

HH7-PARKER

HH8-HARRIS

HH9-ROBERTS

HH10-BLINKHORN

HH11-WRIGHT

HH12-HILL

HH13-HUNTE

HH14-SISSON

HH15-BELL

HH16-LONG

7:00 B ACRO

IIN1-WEST

IIN2-GIBSON

IIN3-WILSON

IIN5-KNOWLES

IIO1-MCKENZIE
IIO2-AMBLER

IIO3-YEATES

7:20 SR IMPROV

JJ2-DEFTY

JJ3-CRANE

JJ4-JOHNSON

JJ5-DARWEN

JJ6-COOPER

JJ7-PAYNE

JJ9-RICHARDS

JJ11-CARTER

JJ12-EDWARDS

7:55 INTER GROUPS

KK1-GEORGIA

KK2-KENDAL

KK3-FOOL

KK4-SPICE

KK5-BRAVE